Bol Ježiš homosexuál? 1.časť

Autor: Ivan Bella | 2.5.2007 o 16:30 | Karma článku: 11,53 | Prečítané:  12104x

Čítanie tohto textu je len na vlastné riziko. Článok by nemali čítať mladiství, ľudia so slabším srdcom a ľudia, ktorí sa momentálne nenachádzajú v dobrej psychickej kondícii. Týmto upozornením sa ako autor zriekam zodpovednosti za prípadnú zdravotnú, alebo psychickú ujmu, ktorú by čítanie tohto textu mohlo privodiť.

Ježiš bol homosexuál

Toto si určite pomyslel každý, kto si prečítal tri strany listu cirkevného učenca Klementa Alexandrijského (150-215), ktorý adresoval inému kresťanovi, svojmu druhovi v boji Teodorovi, keď sa tento list po svojom objavení v r. 1958 Američanom Mortonom Smithom, až v roku 1973 prvý krát dostal na verejnosť. Na tomto liste by nebolo nič také zvláštne, keby neobsahoval pasáž z tajného Markovho evanjelia. Vatikán o tomto evanjeliu tvrdí, že je navždy stratené, no je veľa ľudí, čo veria, že len odpočíta vo Vatikánskych tajných archívoch a snáď sa raz dozvieme celé jeho znenie.

O čo teda vlastne išlo

Predstavme si situáciu. Alexandria, v 2. storočí n.l. Jeden ranný kresťan píše list inému rannému kresťanovi. V tomto liste dáva Klement rady Teodorovi ako sa má porátať s konkurenciou, ktoré vie toho príliš veľa o Ježišovi.

List vrhá svetlo na metódy aké používali ranní kresťania, ktorých sa mimochodom snaží cirkev vykresľovať ako vzor morálnej čistoty a prezrádza mám, že zákulisné praktiky cirkvi tu boli už od jej počiatku.

V liste sa rieši strašný problém. Zmiesť pravdu o Ježišovi Kristovi z tohto sveta, pretože by mohla poškodiť falošný obraz o ňom, ktorý cirkev k svojmu prospechu potrebovala.

Smie sa to? Ako ďaleko sa až môže zájsť?

Pred 1800 rokmi sa nachádza v Alexandrijskom chráme prísne strážené tajné Markovo evanjelium. Môže ho čítať len veľmi úzky okruh ľudí, len úplne spoľahlivá špička tamojšej cirkevnej hierarchie. Obsahuje totiž určité skutočnosti, ktoré by mohli navodiť zrútenie sa pilierov tejto novej náboženskej sekty - kresťanstva.

A tu sa stalo niečo nepredstaviteľné. Konkurenčná skupina kresťanov, ktorá propagovala voľnejšie sexuálne mravy, vedená Karpokratesom, zrejme nasadila nejakú peknú volavku (alebo volaviaka) priamo na takéhoto strážcu tajomstva a je nepochybné, že sa im dostal do rúk text, z ktorého citáty by obrátili na posmech týchto smrteľne vážnych strážcov morálky.

Mohol by sa ich totiž niekto z nich spýtať, prečo im závidia sexuálne zábavky, ktorým sa tajne a počušky oddával aj samotný boh tohto nového náboženstva - Ježiš Kristus.

Aká to nehanebnosť! Čo len mám robiť?, pýta sa ranný kresťan Teodor iného ranného kresťana Klementa. - Však Ty Klement si vodca našej kresťanskej katechéznej školy v Alexandrii. Ty musíš toto evanjelium poznať! Napíš mi, čo mám robiť...

Samozrejme, že Klement pozná tajné Markovo evanjelium. Odpovedá mu a cituje z neho:

"A prišli do Betánie. A istá žena, ktorej zomrel brat, bola tam. A ako im išla v ústrety, vrhla sa pred Ježiša na zem a vraví mu: ´Syn Dávidov, maj zľutovanie so mnou.´ Ale učeníci ju pokarhali. A Ježiš, ktorý bol nahnevaný, šiel s ňou preč do záhrady, v ktorej bol hrob, a hneď zostúpil dolu, kde bol mladík, vystrel svoje ruky a zdvihol mladíka, tak že uchopil jeho ruky. Ale ten mladík pozrel na neho, miloval ho a začal ho žiadať, že by rád bol s ním. A opúšťajúc hrob, prišli do domu mladíka, lebo on bol bohatý. A po šiestich dňoch povedal mu Ježiš, čo by bolo treba urobiť a večer prišiel mladík k nemu, ľanovú plachtu na svojom nahom tele. A strávil noc s ním, lebo Ježiš ho učil tajomstvám Božej ríše. A odtiaľ vydajúc sa na cestu, vrátil sa späť na druhú stranu Jordánu.

K tomu Klement dodáva:

"A tieto slová nasledujú za textom: ´A Jakub a Ján prišli k nemu.´ a to celý odsek. Ale ´nahý muž s nahým mužom´ a ostatné veci, o ktorých píšeš sa nedajú nájsť. A po slovách ´A on prišiel do Jericha ´ dodáva tajné evanjelium ´A sestra mladíka, ktorého Ježiš miloval a jeho matka a Salome tam boli, ale Ježiš ich neprijal.´Ale veľa ostatných vecí o ktorých píšeš, zdajú sa byť obojaké a sú falzifikát.

Obsahom listu je aj rada Klementa Teodorovi, ako má postupovať, keby sa Karpokroatesovi prívrženci kópiou tohto evanjelia preukázali. V žiadnom prípade nesmie priznať, že sú to časti tajného Markovho evanjelia a to aj pod krivou prísahou.

Máme tu teda dvoch ľudí. Karpakroatusa, ktorý tvrdí, že v tomto evanjeliu sa spomína ako Krista nachytali nahého s iným nahým mužom. Potom je tu Klement, ktorý tvrdí, že treba poprieť, že Krista nachytali nahého s iným nahým mužom. Že sa má poprieť, že texty, ktoré sa dostali do rúk Karpatokroatusovi sú Markovým tajným evanjeliom a to aj pod krivou prísahou. A Klement v závere listu pridáva poslednú radu: "Nie všetko pravdivé sa musí všetkým ľuďom povedať."

Komu by ste verili vy?

Krivoprísažníkovi? Ja nie.

Takže tak. Cirkev, ktorá si na svoj vývesný štít dala také vznešené heslá ako je pravda a láska sa obáva pravdy, ktorú nesmú poznať všetci ľudia!

Cirkev, ktorá si dala na svoj vývesný štít cudnosť a z prirodzenej ľudskej sexuality (heterosexuality a homosexuality) spravila smrteľný hriech, sa obáva lásky, ktorú jej zakladateľ prejavoval k mužom!

 

(V ďalšej časti pátrania po Ježišovej homosexuálnej minulosti sa skúsime vypátrať identitu ľahko odetého mladíka, ktorého biblia nenazýva menom, ale len ako učeníka, ktorého Ježiš miloval. Pozrieme sa akým podlým spôsobom si získaval milencov, i keď týchto orientácia bola heterosexuálna. Pozrieme sa na samovraždu jednej z jeho sprznených obetí a v závere si napíšeme nielen ako sa jeho sexuálna orientácia podpísala na jeho učení, ale i jeho telesné znetvorenie a trpasličí vzrast.)

 

Pokračovanie nabudúce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pacient s rakovinou dostal na izbu pacienta s Covidom. Nakazil sa

Nemocnica tvrdí, že dodržala nariadenia.

Komentár Tomáša Prokopčáka

Nie ste ovca. Ale ešte aj Rusko chystá rozsiahle očkovanie

Krajiny sa pretekajú, kto skôr nachystá pre ľudí vakcínu.


Už ste čítali?