Človiečik, kam si podel rozum? II. časť

Autor: Ivan Bella | 10.11.2009 o 11:25 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  1450x

(paródia, skrátená verzia pre bulvár)

Domovníčka v našej bytovke ma problém. Kedysi to bola veselá a družná žena, no posledné roky takmer nevychádza z bytu. Táto zmena sa neudiala zo dňa na deň a tak som bol zrejme jediný kto si toho všimol.

Nie, že by prestávala umývať schody, alebo by dokonca zanedbávala sama seba. S jej výzorom bolo všetko naďalej v poriadku. Normálna postaršia žena, čo o seba dbá a slušne sa oblieka. No zmena tu bola a obrovská.

Začalo sa to asi pred troma rokmi. Prestala komunikovať so susedmi. Jej tvár sa objavila v okne len zriedka a aj to len na chvíľu, aby potom znova rýchlo zmizla za záclonou.
Keď prestala otvárať vchod roznášačom reklamných letákov, začalo to byť vážne a keď prestali jej bytík navštevovať aj jehovisti z obavy, že ich obleje vodou a vyženie metlou, nebolo už pochýb, že sa s touto zbožnou ženou deje niečo nekalé.

Bola to moja suseda a zabezpečoval som jej nákupy. Prakticky som bol jediný človek, ktorého si púšťala do bytu a nemal som na výber. Bolo jej treba pomôcť a vedel som, že je to len na mne.

A tak som raz, vykladajúc z nákupnej tašky škatule s mliekom, chlieb a rožky, sa jej takto milo prihováram:

- Pani Tomanová, takto to už ďalej nejde, dokedy chcete takto žiť? Vo všetkých novinách o vás píšu a vy sa tu schovávate pred svetom. Však vy ste ministerka, inteligentná žena. To vám nie je ľúto národa?

- Viem Ivko môj, ale čo mám teraz robiť, keď  tá moja dablérka je taká neschopná, ľudia sa jej smejú, že je z inej planéty.

Po líci jej stekala slza, ako dôkaz ľútosti nad slovenským národom a prehrabávala sa v prázdnych fľaškách porozhadzovaných po zemi, v nádeji že nájde aj nejakú nedopitú.
Naliala do pohárika mne a potom sebe až po okraj a takto pokračuje:

- Nikto o mne nenapíše nič pravdivé. Nikomu nie som dosť dobrá. Ešte aj tá Dara Rolinc má väčšie prsia ako ja a tá strapatá metla Lady Gaga dostala prestížne módne ocenenie a keby si len vedel koľko ma stoja moje vkusné kostýmiky.

- To je bulvár pani ministerka. To nemôžete brať vážne. Je načase vyjsť z anonymity a zachrániť ekonomiku. Vo svete zúri kríza, nepočuli ste o tom?

- A Majerová z tretieho poschodia si kúpila nový televízor. A vraj dôchodcovia nemajú z čoho žiť. A videl si tú zásteru čo mala včera na sebe Topoľská? Odkedy má toho nového muža, tak už nevie čo by si na seba navliekla.

Pozerám sa mlčky po byte a neviem čo by som jej na to odpovedal. Všade na stenách visia portréty Miška Dočolomanského a pod nimi horia sviečky. Tušil som, že to, čo mi rozprávala, nebudú asi jediné starosti pani ministerky. Vtom ma napadla spásonosná myšlienka.

- Už viem čo urobíme pani ministerka. My si založíme vlastný bulvár. Nezabúdajte, že ten, kto vlastní média, má nielen moc, ale aj monopol na pravdu. Stane sa z vás najkrajšia a najmilovanejšia žena celej planéty.

- Naozaj?, očká sa jej rozžiarili a pokračuje: "Hovoríš, celej planéty?"

- Keby len planéty, ale celej galaxie. - utešujem ju ja.

- A bude sa tam písať aj o Majerovej novom televízore a novej zástere starej Topoľskej?

- Bude, pani ministerka. Všetko tam napíšeme. Nenecháme kameň na kameni.

A tak som  odchádzal spokojný od pani ministerky s dobrým pocitom, že som nielen pomohol mojej vzácnej susede, ale aj celému slovenskému národu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Matovič je s testovaním spokojný, zachytili 5 594 infekčných ľudí

Počas pilotnej fázy plošného testovania otestovali 140 945 ľudí.

Opustené budovy

Na východe boli gigantom. Padli, keď podnik predali Čechom

Roky sa snaží nájsť nového majiteľa.


Už ste čítali?